szkolenie / Anatomia w praktyce

Przygotowanie motoryczne fundamentem pracy ze sportowcem

01/ Opis szkolenia

Ze względu na rosnącą świadomość własnego ciała, kompetencje trenerów personalnych powinny być stale podnoszone, nie tylko pod kątem techniki wykonywania ćwiczeń, dietetyki, ale również wiedzy z zakresu anatomii. W związku z tym Athlete Performance wprowadza do swojej oferty warsztat „Anatomia w praktyce”.

Najistotniejszym aspektem w pracy trenera personalnego jest praca z ludzkim ciałem, zarówno pod względem modelowania, jak i jego usprawniania. Praktyczne poznanie ciała pozwala na podniesienie jakości świadczonych usług, gdyż trener posiadający wiedzę z anatomii palpacyjnej najlepiej potrafi dobrać odpowiednie ćwiczenia dla danej osoby. Dzięki temu treningi są jeszcze bardziej zindywidualizowane i ułożone pod potrzeby podopiecznych. Znajomość anatomii palpacyjnej jest bazą w pozbywaniu się ograniczeń ruchowych.

Szkolenie skierowane jest również dla osób trenujących, zarówno amatorsko jak i zawodowo. Osoby aktywne fizycznie, poznając swoje ciało, będą mogły lepiej dobrać ćwiczenia wspomagające słabsze partie mięśniowe, lepiej zdiagnozować niektóre problemy w swoim aparacie ruchu oraz przełożyć to na efektywność treningów.

Kurs obejmuje wiedzę dotyczącą położenia mięśni od przyczepu do przyczepu, ich przebieg oraz funkcje. Na szkoleniu zostaną poruszone aspekty nie tylko mięśni powierzchownych, ale również mięśni głębokich oraz innych struktur mających wpływ na funkcjonowanie ciała. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy, oparty na pracy manualnej, a nie teorii ponieważ jest to najlepsza metoda do przyswojenia tematu palpacji.

02/ program

Dzień 1

1. Wyjaśnienie czym jest i do czego służy palpacja.
2. Omówienie i pokazanie wyczuwalnych elementów kostnych, jako punktów odniesienia.
3. Prezentacja mięśni klatki piersiowej i brzucha, ich przyczepów oraz funkcji.
4. Nauka palpacji poszczególnych mięśni klatki piersiowej i brzucha.
5. Prezentacja mięśni pleców i szyi, ich przyczepów oraz funkcji.
6. Nauka palpacji poszczególnych mięśni pleców i szyi.

Dzień 2

1. Prezentacja mięśni kończyny górnej, jej przyczepów oraz funkcji.
2. Nauka palpacji poszczególnych mięśni kończyny górnej.
3. Prezentacja mięśni kończyny dolnej, jej przyczepów i funkcji.
4. Nauka palpacji poszczególnych mięśni kończyny dolnej.
5. Taśmy anatomiczne w palpacji
6. Analiza indywidualnych przypadków.

04/ cena

480 zł


Pełna opłata za uczestnictwo musi zostać wniesiona najpóźniej w ciągu 7 dni od zapisania się (nie później niż 4 dni przed rozpoczęciem szkolenia).

Nr konta do płatności wysłany jest poprzez wiadomość e-mail z potwierdzeniem zapisu. Jeśli nie otrzymałeś wiadomości, sprawdź proszę w swojej skrzynce folder SPAM.

05/ terminy

SZKOLENIE DATA MIEJSCOWOŚĆ DOSTĘPNOŚĆ

06/ zapisz się