szkolenie / Movement Rules - Zasady ekonomicznego ruchu

alt

01/ Opis szkolenia

Ciało człowieka możemy podzielić na segmenty rozpatrywane w kontekście mobilności i stabilizacji. Dzięki zapewnieniu im odpowiednich potrzeb, możemy nadać naszemu ciału sprawność.

„Mózg nie wie nic o mięśniach” - Karl i Berta Bobath

Musimy sobie uświadomić to, że wykonanie określonego ruchu, będzie dopiero aktywowało daną grupę mięśniową. Dokładnie w tej kolejności. W momencie gdy jeden z segmentów naszego ciała jest zaburzony, ulega dysfunkcji, mózg za wszelką cenę będzie chciał wykonać dany wzorzec ruchowy, niekoniecznie przy pomocy mięśni za niego odpowiadających. Jednak musimy mieć świadomość, że taki ruch będzie się cechował dużo mniejszą efektywnością i ekonomią, mimo z pozoru poprawnego wzorca. Nie „płaćmy” więc za to więcej, niż powinniśmy.

Trening funkcjonalny, holistyczne podejście, mobility to ostatnio bardzo modne pojęcia na polskim rynku. Wiele osób nadużywa powyższych nazw, nie do końca rozumiejąc ich znaczenie. W licznych klubach fitness możemy się spotkać z grupowymi zajęciami treningu funkcjonalnego lub mobility, ale czy na pewno to jest to? Czy może jest to tylko wykorzystanie modnych haseł aby sprzedać kolejny produkt, tak naprawdę rozmijający się z prawdziwym sensem wyżej wymienionych.

Warunkiem do przeprowadzenia treningu funkcjonalnego jest indywidualna ocena podopiecznego, której podlegają segmenty ciała i wzorce ruchu, a następnie dobór odpowiednich strategii korekcyjnych. Cementując poprawne wzorce ruchowe uczymy nasze ciała jak wykonać dany ruch by był poprawny i ekonomiczny, tym samym przywracając naturalny balans mięśniowy.

Szkolenie Movement Rules skierowane jest do trenerów, fizjoterapeutów oraz osób aktywnych fizycznie. Składa się z 3 modułów.

02/ program

MODUŁ 1 / Lower Body (2 dni)

1. Ocena segmentów dolnej połowy ciała.
2. Dobór strategii korekcyjnych (mobility; mobilność + stabilizacja).
3. Przywracanie fundamentalnych wzorców ruchowych.
4. Projektowanie ćwiczeń.
5. Wykorzystanie danych ćwiczeń w obiegach stacyjnych.

MODUŁ 2 / Upper Body (2 dni)

1. Ocena segmentów górnej połowy ciała
2. Dobór strategii korekcyjnych (mobility; mobilność + stabilizacja).
3. Przywracanie fundamentalnych wzorców ruchowych.
4. Projektowanie ćwiczeń.
5. Wykorzystanie danych ćwiczeń w obiegach stacyjnych.

MODUŁ 3 / Full Body (1 dzień)

1. Segmenty ciała i ich wzajemne oddziaływania.
2. Ujęcie ciała człowieka w koncepcji taśm anatomicznych.

03/ szkoleniowcy

Agata Korzemiacka

Agata Korzemiacka

Wulkan energii i kopalnia wiedzy. Trening funkcjonalny to jej drugie imię. Z wykształcenia elektroradiolg. Autorka wielu programów dydaktycznych. Akupunkturzystka oraz właścicielka firmy ATHLETE PERFORMANCE, objętej patronatem IFAA Polska. Wieloletnie doświadczenie i pasję kieruje w stronę traumatologii układu ruchu, ukrytych wad postawy oraz dietetyki sportowej. Propagatorka koncepcji treningu funkcjonalnego oraz zdrowego stylu życia. Trenerka przygotowania motorycznego oraz entuzjastka holistycznego podejścia do treningu. Na co dzień oprócz pracy szkoleniowej zajmuje się kompleksowym przygotowaniem zawodników sportów walki pod kątem wytrzymałościowo-siłowym.

Rafał Kuźniewski

Rafał Kuźniewski

doświadczony trener personalny, medyczny trener fitness, masażystą oraz akupunkturzysta. Właściciel firmy Kuźnia Formy. Studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku na kierunku wychowanie fizyczne. Nabywa nowych umiejętności na wielu szkoleniach związanych z prowadzoną działalnością. Zgłębia wiedzę na temat: dietetyki, anatomii, biomechaniki i fizjologii. Współpracuje z wieloma zawodnikami różnych dyscyplin pod kątem fizjoterapeutycznym. Hołduje zasadzie, że „ból nie jest problemem - jest sygnałem”.

04/ cena

520 zł (MODUŁ I, II)
360 zł (MODUŁ III)


Pełna opłata za uczestnictwo musi zostać wniesiona najpóźniej w ciągu 7 dni od zapisania się (nie później niż 4 dni przed rozpoczęciem szkolenia).

Nr konta do płatności wysłany jest poprzez wiadomość e-mail z potwierdzeniem zapisu. Jeśli nie otrzymałeś wiadomości, sprawdź proszę w swojej skrzynce folder SPAM.

05/ terminy

SZKOLENIE DATA MIEJSCOWOŚĆ DOSTĘPNOŚĆ
WARSZAWA
Movement Rules / moduł I 25-26 listopad 2017 (godz. 10-16:00) Warszawa
WARSZAWA
Movement Rules / moduł II 10-11 luty 2018 (godz. 10-16:00) Warszawa
WARSZAWA
Movement Rules / moduł III 17 marzec 2018 (godz. 10-16:00) Warszawa

06/ zapisz się